Problemy z trawieniem w czasie wakacji? Jak temu zapobiec?


 

W czasie urlopu, wyjazdów wakacyjnych nie zawsze  kontrolujemy

to co jemy, z czego wynikają problemy trawienne w naszym organizmie.

 

 

 

 

 

Nasze wyjazdy urlopowe wiążą się z tym, że nie szczędzimy sobie próbowania nowych potraw w szczególności słodkości - lodów, gofrów, różnorodnych ciast. Przez co przybieramy na wadze.

Jeżeli wcześniej korzystałeś z diety pudełkowej, w której każdy spożywany posiłek był skontrolowany pod względem makro i mikroelementów to niezwykle trudno będzie dbać o to samemu i to jeszcze na wyczekiwanych przez cały rok wakacjach.

 

 

 

 

1) Dodatkowo jak to bywa w czasie urlopów spożywamy więcej niż w ciągu roku alkoholu pod postacią różnorodnych drinków. Wiadomo, że przy piciu dużej ilości alkoholu musimy podwójnie nawodnić nasz organizm, abyśmy nie mieli problemów trawiennych np. bólu brzucha, czy ciężkości na żołądku. Szczególnie zwracaj uwagę na suche powietrze występujące w hotelach, samolocie wtedy musisz jeszcze bardziej dbać o to, aby pić więcej wody.

2) Zwracaj również uwagę na wybór obiadu spożywanego w czasie urlopu. Zazwyczaj jest to coś tłustego - ryba z frytkami smażonymi na głębokim tłuszczu, która powoduje wzdęcia. A gdzie błonnik? Spróbuj do tego domówić lekką sałatkę z warzywami.

3) Pamiętajmy, że trawienie pobudzane jest przez naszą aktywność fizyczną. Ruch to zdrowie! Gdy wylegujemy się cały dzień na plaży, spróbujmy popływać. Jeżeli jesteśmy w górach musimy koniecznie wybrać się na górskie ścieżki lub zdobyć jakiś mniejszy lub większy szczyt - oczywiście w zależności od naszych możliwości. :)

 

 

Po okresie urlopowym wracając do codziennie rzeczywistości warto skorzystać z cateringu dietetycznego, aby unormować w swoim organizmie gospodarkę trawienną.

DIETA PUDEŁKOWA W BYDGOSZCZY

 

Każdy posiłek w cateringu dietetycznym ma wyliczoną kaloryczność, dlatego jeżeli przybrałeś w okresie urlopu dodatkowe, zbędne kilogramy to dzięki diecie pudełkowej możesz je zrzucić. Oczywiście nie dojadając w ciągu dnia innych niezdrowych przekąsek.

 

Pamiętaj - wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

« wstecz

Zaufali nam już wielokrotnie