Sezonowe owoce i warzywa


Czy wiesz o tym, że dostępne latem sezonowe owoce i warzywa są smaczniejsze i zdrowsze niż te zimową porą?  Przekonaj się dlaczego...

 

Jedzenie owoców i warzyw jest niezwykle ważne dla funkcjonowania  naszego organizmu.  Większość owoców i warzyw zawiera małą ilość  tłuszczów i kalorii.  Dodatkowo żadne z nich nie zawierają cholesterolu. Co więcej potas, błonnik, kwas foliowy, witamina A i C zawarty w warzywach  i owocach oddziałuje na nasz organizm niezwykle pozytywnie obniżając ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, jak i choroby serca.

Spożywanie w ciągu całego roku różnego rodzaju owoców i warzyw wiąże się z tym, iż nie zawsze są one sezonowe. Szczególnie jeżeli chodzi o cytrusy i inne owoce egzotyczne, których nie pozyskujemy w naszym klimacie.  Dodatkowo zawierają one w sobie więcej chemii i wtedy nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej suplementacji. Tak dzieje się przez długą podróż owych produktów - muszą przetrwać transport, dlatego więcej w nich składników niepożądanych.

 

Bez wątpienia spożywanie owoców i warzyw dostępnych w danym sezonie

jest najlepszym rozwiązaniem .

  1. Gdy takie produkty urosną i dojrzeją w danym czasie mamy pewność ich świeżości i tego, że nie są tak konserwowane jak byłyby w czasie zimowym.

  2.  Dodatkowo takie produkty są mniejszym wydatkiem dla nas, szczególnie kiedy posiadamy duże rodziny.

  3. Takie produkty dostępne latem szczególnie  wtedy kiedy działają na nie promienie słońca są po prostu smaczniejsze! 

Musicie się z tym zgodzić. :)

 

 

 

 

 

Dla przypomnienia poniżej wymieniamy letnie sezonowe owoce i warzywa:

 

WARZYWA: ziemniak, szpinak, szczaw, seler, por, pomidor, pietruszka, pieczarki, papryka, ogórek, marchewka, kukurydza, koper, fasola szparagowa, fasola, czosnek, cebula dymka, cebula, burak, brokuł, boćwina, bakłażan, bób, cukinia, włoski, kapusta pekińska, kapusta czerwona, kapusta biała, kalafior, kabaczek, groszek zielony, groszek cukrowy.

 

OWOCE: jagody, jabłka, gruszki, czereśnia, brzoskwinia, borówka amerykańska, aronia, agrest, śliwka, rokitnik, rabarbar, poziomka, porzeczka czerwona, porzeczka czarna, morwa, morele, mirabelki, maliny, jeżyny.

 

W naszym cateringu dietetycznym, jak i serwowanych przez nas kanapkach i przekąskach również znajdziesz sezonowe owoce i warzywa.

 

SPRÓBUJ CATERINGU DIETETYCZNEGO I PRZEKĄSEK

 

Zachęcamy do jedzenia sezonowych produktów,

szczególnie ze względu na dbanie o własne zdrowie!

« wstecz

Zaufali nam już wielokrotnie